Online Danışmanlık

ONLİNE DANIŞMALIK NEDİR?

Öncelikle hukuki danışmanlık terimini açıklamak gerekirse; doğmuş veya doğabilecek bir ihtilafta gerekli adımların atılması için çözümlerin tespitidir. Burada çözümlerin tespiti yapılırken ayrıca ileride doğabilecek her türlü sorunların analizinin de yapılması gerekmektedir. Hukuki danışmanlık için kişilerin ayrıca avukata vekaletname vermesine gerek bulunmamaktadır.Pandeminin de getirmiş olduğu sosyal etkenlerden birisi olan; yüz yüze konuşmayı daha aza indirgemek, her alanda olduğu gibi hukuk alanında da online görüşmeyi ortaya çıkarmıştır.

ONLİNE DANIŞMALIK İÇİN YAPILMASI GEREKENLER
Aşağıda belirtilen bilgileri doldurduktan sonra açıklama kısmına olayı anlatan bir metin yazılması ve tarafımıza gönderilmesi gerekmektedir. İlgili departmanımız, olayın içeriğine göre tarafınızca bildirilen telefon numarasından size ulaşıp elinizdeki bilgi ve belgelerin paylaşılmasını isteyecektir. Bilgi ve belgelerin tarafımıza ulaştırılmasından itibaren en geç beş (5) iş günü içerisinde uzman ekibimiz tarafından çözüm önerileri iletilecektir. Bu aşamadan sonra ilgili kişi, dilekçe hazırlanması hususunda hizmet almak istediğinde gerek görüntülü gerek telefonla görüşme yapması zorunludur.

HUKUKİ YAPTIRIM
Tarafımızla paylaşılan bilgi ve belgeler, sahibinden izinsiz kullanılamayacağı için iş sonunda arşivde tutulmayıp imha edilmektedir. Büromuzun sorumluluğunda bulunan bilgi/belgelerin izinsiz kullanıldığı ve hizmetin kötüye kullanıldığı düşünüldüğünde suç duyurusunda bulunmalı veya ilgili merciye başvurulmalıdır. Tüm ekibimiz, bu sorumluluk ile hareket edip özenli ve dikkatli bir şekilde süreci yürütmektedir. Unutmayın ki; ekibimiz, göndermiş olduğunuz bilgi ve belgeler kadar sorumlu olup tarafımıza iletilmeyen ve iletildiği kanıtlanamayan bilgi ve belgelerden dolayı sorumluluğu bulunmamaktadır. Bu sebeple asılsız olan şikayet veya diğer zarar verici unsurlardan dolayı her zaman cezai ve maddi sorumluluğunuz vardır.

NOT: Ücretlendirme, tarafımıza iletilen bilgi ve belgelerin içeriği, konunun mahiyeti vs. gibi etkenlerden dolayı ayrıca yapılmaktadır. Lütfen ciddi olmayan konular için başvuru yapmayınız. Gereksiz, zaman kaybettirici veya haksız eylemlerden dolayı sorumluluğunuz için gerekli yollara başvuru yapılacaktır.

ONLİNE DANIŞMANLIK FORMU